11 seconds
-
vr 22 apr 202220:30 - 21:30De Spil, Roeselarede komedie
Tien seconden. Dat is de gemiddelde tijd die een museumbezoeker over heeft voor een kunstwerk.
In ‘11 seconds’ laat Charlotte Bouckaert zien dat er veel kan gebeuren als je langer naar één beeld kijkt.
Een werktafel met papier, schaar, verf en ander materiaal. Het atelier van een bricoleur. Charlotte manipuleert voortdurend één foto en laat zo onze lezing van het beeld verschuiven. Ze stapt in en uit het beeld, voegt toe en laat weg. Een videocamera projecteert op de achterwand wat er op de tafel gebeurt.
Charlotte Bouckaert (voormalig Atelier Bildraum) is gefascineerd door fotografie. In haar voorstellingen hanteert ze de camera zo, dat niet de gestolde foto onze aandacht krijgt, maar wel de actie die eraan voorafgaat. Of ze blaast, zoals in ‘11 seconds’, een foto nieuw leven in met verrassende verhalen.
Eén performer en één foto: een buitenaanzicht van het Guggenheim Museum in New York.
credits
concept en performance: Charlotte Bouckaert - dramaturgie: Bart Van den Eynde - muziek: Nic Roseeuw - geluidsontwerp: Benjamin Dousselaere - techniek: Christoph Donse - productie: Platform 0090 - coproductie: Toneelhuis, C-Takt