cultuur op wielen
-
za 5 sep 202615:00 - 19:00Biezenhof - Ter hoogte van Biezenstraat 95 - Roeselare
-
zo 6 sep 202613:30 - 17:30Biezenhof - Ter hoogte van Biezenstraat 95 - Roeselare
Remorc transformeert verborgen pleintjes en gezellige wijken om tot een podium voor een cultureel programma. We strijken gedurende vier verschillende weekends neer, telkens op een andere locatie in groot Roeselare, waar je kan genieten van circus, (familie)theater, muziek en gezelligheid. Nodig gerust familie, vrienden en vooral jouw buren uit om samen te genieten.
Wat valt er te beleven op: zaterdag 5 + zondag 6 september n het Biezenhof? (Ter hoogte van de Biezenstraat 91 Roeselare )
Doorlopend: zomerse bar + speelinstallaties
zaterdag 5 september 2026
15u: bar en speelinstallaties open
16u: Slürrehütte - Kopland - straattheater
16u45: open workshops: houtatelier – circusworkshop
17u: Rock au Vin - muziek
19u: afsluit
zondag 6 september 2026
13u30: bar en speelinstallaties open
14u30: HOOP – Renate Laconte – woordeloos theater (met o.a. mensen uit de buurt)
16u: Primus – 15feet6 – circus
17u30: afsluit
SLÜRREHÜTTE – Kopland
Een absurde droom in de wildernis.
Slürrehütte vertelt het verhaal van een moeder en zoon die alles achter zich laten en met een zelfgebouwde caravan een onbekend pad in slaan. In een poging opnieuw verbinding te vinden met elkaar en met de natuur, zien we hoe ze ondanks alle zorgvuldige voorbereidingen toch het noorden kwijtraken.
Leeftijd: alle leeftijden / Duur: 35’
Regie: Christiaan Mariman - Spel: Dries Notelteirs, Kirsten van den Hoorn -Kostuum: Margerita Sanders - Deze voorstelling werd ontwikkeld met de steun van De Spil – Remorc, BruggePlus – Uitwijken en N-Brussel - Met dank aan: FroeFroe, Radar Mechelen.
OPEN WORKSHOPS
HOUTATELIER – SKRIEWER
Handen uit de werkmouwen en los gaan met hout. Tijdens deze workshop werken de deelnemers onder begeleiding met echte machines en tools. Er zijn geen grenzen om te maken en te bouwen.
Leeftijd: vanaf 6 jaar
CIRCUSWORKSHOP – DE SVEN: Rijden op een mini clownfiets, een diabolo de lucht in zwieren en weer opvangen, jouw evenwicht testen of drie balletjes de lucht in houden? Probeer in deze open circusworkshop heel wat circusmateriaal uit. Lijkt het maar niet te lukken? Een ervaren circusartiest van ‘Circus De Sven’ helpt je verder op weg.
Leeftijd: vanaf 2 jaar
ROCK AU VIN - band
Een spetterende show vol interactieve ambiance met steengoede en tijdloze klassiekers uit de 60’s en 70’s gebracht op geheel eigenzinnige wijze maar altijd dansbaar, gesmaakt door jong en oud en zeer aanstekelijk.
Rauw entertainment in een spectaculaire professionele show met stadion allures.
Groots maar dichtbij. Overweldigend maar gezellig.
Als Rock au Vin u niet laat dansen.. kan u niet dansen.
zang, trompet: Barber Markey - drums, backings: Micha Vandendriessche - bas, backings: Matthias Debusschere - gitaar, backings: Ben Van Camp
Leeftijd: alle leeftijden / Duur: 90’
HOOP – Renate Laconte
HOOP gaat over plastic.
Over veel plastic.
Een huis vol.
HOOP gaat over hoop hebben,
over keuzes maken,
over elkaar vinden in een wereld vol plastic.
Leeftijd: alle leeftijden / Duur: 30’
Concept en regie: Renate Laconte - Spel: Liesbet Desmet, Kristof Lataire en mooimakers uit de buurt - Coach: Steven Duyck
theaterworkshop bij HOOP: Neem zelf deel aan deze voorstelling! Schrijf je in voor onze theaterworkshops en neem een klein rolletje op in de voorstelling HOOP. Iedereen mag en kan deelnemen. Neem jouw buurman mee, kom alleen of schrijf je in samen met jouw kind(eren). Alles kan. Inschrijven kan door te mailen naar janne.jacobs@despil.be.
De workshops in Het Biezenhof gaan door op volgende momenten: woensdag 2 september – 19u tot 20u30 / zondag 6 september – 10u30 tot 12u
15feet6 - Primus – circus
We ontmoeten twee primussen op de middelbare school van het leven—blasé, onaantastbaar, te cool voor school. Hun koude oorlog escaleert al snel tot een duel om dominantie.
Het slot? Een explosief crescendo dat allesbehalve verteerbaar is voor de zwakkeren van maag.
Duur: 35’
Met: Rosa-Maria Autio (FI) and Jarno Vanthuyne - Regie: Jasper D’Hondt (BE) & Rosa Tyyskä (FI)