De Spil

Gavin Friday
nieuw concert
wo 25 feb 2026 20:00 - 22:00
wo 25 feb 2026
20:00 - 22:00
  • wo 25 feb 2026
    20:00 - 22:00
    De Spil, Roeselare
    Schouwburg

Gavin Friday, oprichter van de eighties post-punk band Virgin Prunes, bracht vorig jaar voor het eerst in 13 jaar een nieuw soloalbum uit ‘Ecce Homo’: een sterke collectie persoonlijke songs, gedragen door zijn unieke stemgeluid, poëtische teksten en een mix van donkere elektronica en melancholische songs. 
“een van de beste albums uit zijn lange loopbaan (…) een klein meesterwerkje” ****, wist De Standaard.

De excentrieke en flamboyante Friday groeide sinds de start van zijn solocarrière uit tot een ware cultheld. Een rasperformer die zijn nummers met een mengeling van theatraliteit en tongue-in-cheek-humor brengt.
 
De Ier gaf begin dit jaar voor het eerst sinds lang nog eens een concert in België:
“Van ons mocht de show dan ook nog uren doorgaan en het publiek was dezelfde mening toegedaan, want na de bisronde werd er nog een tijdje geroepen om meer. Hopelijk moeten we nu niet weer meer dan tien jaar wachten op een volgende optreden van deze rasartiest.” Luminous Dash

Nu komt Gavin Friday terug, een uitgelezen kans dus deze bevlogen performer te (her)ontdekken in De Spil.

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje

schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief