De Spil

cultuur op wielen

remorc in het Biezenhof
vr 5 sep 2025 - zo 7 sep 2025
vr 5 sep 2025
-
zo 7 sep 2025

De Spil, het cultuurhuis van Roeselare, komt naar jou toe. Wij rollen uit met Remorc! Nodig gerust familie, vrienden en vooral jouw buren uit om samen te genieten. 
Wat valt er te beleven op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 september in het Biezenhof? (Ter hoogte van Biezenstraat 95 Roeselare)

Doorlopend: zomerse bar + speelinstallaties 
 
VRIJDAG 5 SEPTEMBER 
19u: bar open 
20u30: openluchtfilm – Vingt Dieux  (14+)

ZATERDAG 6 SEPTEMBER
15u: bar open 
16u: Detour van Bert&Fred – circus / straattheater 
17u: zomerse deuntjes 
17u30: open workshop  
20u30: Over de berg van Blauwhuis – familietheater (6+)
22u: afsluit  
 
ZONDAG 7 SEPTEMBER 
10u: SamenBoeken onder de zon (i.s.m. ARhus) 
14u: bar open 
15u: MobiMobi – collectief Fiat - familietheater (6+)
16u: Bonjour Eddy - live muziek
17u30: afsluit  

Robbe Demeulenaere
Inzoomen
Robbe Demeulenaere
Inzoomen
Eric Roels
Inzoomen
Eric Roels
Inzoomen

openluchtfilm - VINGT-DIEUX

Vrolijke Franse film over kaas, véél kaas,  die je hardop laat lachen ...

Na de dood van zijn vader wordt het zorgeloze leventje van de nonchalante Totone overhoopgegooid. Plots moet de impulsieve tiener voor zijn jongere zus Claire zorgen.
Die verantwoordelijkheid valt Totone zwaar. Hij stapelt de mislukkingen op. Tot hij zijn passie ontdekt voor het maken van Comté, de Franse kaas, en hij Marie-Lise leert kennen.
Louise Courvoisier schetst een realistisch beeld van jeugdige energie en coming-of-age. Daarnaast is het ook een ode aan haar eigen heimat: de Jura, het Franse berggebied wordt prachtig vastgelegd door cinematograaf Elio Balezeaux. De vroege ochtendmist, de uitgestrekte velden. Net zoals Totones omgeving verandert, bloeit ook de jonge tiener stilaan op.

Frankrijk 2024 – Regie: Louise Courvoisier – Met: Maïwene Barthelemy, Dimitri Baudry  en Mathis Bernard – Duur 90 min.  – Frans gesproken en Nederlands ondertiteld – voor iedereen vanaf 14 jaar

Een kampeerstoel en warme kledij is aangenaam.

DETOUR – Bert & Fred 
Een bruisende show waarin Bruno en Amour samen met hun zoontje de wereld veroveren. 
Een verrassende mix van humor, spanning en spektakel met tonnen spelplezier, straffe nummers en unieke stunts. Mis ze niet, ze zijn zo weer vertrokken.  

OVER DE BERG – Blauwhuis 
Op de bergtop van het bos woont Tovenaar Appeloog. Als lid van de Raad van Twaalf staat Tovenaar Appeloog al jaar en dag voor iedereen klaar met advies en een helpende toverspreuk. Wanneer Postbode Kurt aankomt met een belangrijke brief, blijkt er al even niemand meer thuis te zijn. De afwezigheid van Tovenaar Appeloog wordt helemaal spannend wanneer het duistere wezen de Oogster het bos onveilig maakt. Kan er een nieuwe tovenaar gevonden worden die de Oogster kan verslaan? 

ZOMERBOEKEN
Neem een koffietje bij de bar, pak een boek uit ons boekenkastje of neem je eigen boek mee, zoek een comfortabel plekje op het plein en laat jezelf in alle rust onderdompelen in jouw boek.   
Met ‘SamenBoeken onder de zon’ door ARhus kan je samen komen lezen. 

MOBIMOBI – Collectief Fiat 
Elk jaar trekt het gezin Van Dremmel erop uit met hun mobilhome. 
Elk jaar gaan ze naar dezelfde plek, spelen ze dezelfde spelletjes, gaan ze naar hetzelfde restaurant, dragen ze dezelfde kleren, maken ze dezelfde wandelingen, lezen ze dezelfde verhalen en maakt de papa dezelfde mopjes. 
Maar dit jaar hebben de kinderen er genoeg van. Ze nemen het heft in eigen handen. Dit jaar wordt een vakantie om écht nooit meer te vergeten. 

BONJOUR EDDY 
Bonjour Eddy is een jazz quintet rond zanger/bassist Eddy Roelens met Django Reinhardt als voornaamste inspiratiebron. Standards en improvisaties passeren de revue en zorgen voor een gezellige en zomerse sfeer. 

 
 

schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief